חפש
תאם פגישה
03-648-0662 03-648-0662

חונכות

 

המושג חונכות מהווה כותר כללי לקשת רחבה של התערבויות המתקיימות בסביבתו היומיומית של החניך. ניסיון רב השנים בתחום החונכות הטיפולית במסגרת מכון גרין, ותוצאות מאירות הפנים בקרב החניכים, מובילים אנו לאמונה גדולה ביעילות של כלי התערבותי זה.

"חונכות טיפולית" באה לענות על קשיים חברתיים ובעיות הסתגלות ברמות שונות איתם מתמודדים ילדים, מתבגרים ומבוגרים. קשיי ההסתגלות באים לידי ביטוי בצורות שונות: ניכור מצד הקבוצה החברתית, הסתגרות וניתוק מהחברה, התחברות לקבוצות שוליים למיניהן, שימוש בסמים ועוד.

החונך הופך להיות דמות משמעותית בחייו של החניך ועשוי להיתפס בעיניו כמעין חבר טוב, או פשוט אדם קרוב ותומך. זמינותו של החונך, באופן בלתי אמצעי, מאפשרת לחניך לחשוף את צרכיו האישיים, דבר שלעיתים איננו מסוגל לעשות מול דמויות משמעותיות בחייו. כניסתו של חונך לחייו של החניך אינה באה להחליף דמויות משמעותיות אחרות בחייו, אלא לספק באופן זמני, סיוע בהתמודדות עם הקשיים המרכזיים, ובאופן ייחודי. 

החונכים במכון גרין הינם בעלי תואר באחד ממקצועות הטיפול (מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, עבודה סוציאלית) ובעלי אוריינטציה בין-אישית גבוהה, המסוגלים לספק תמיכה טיפולית בדרך בלתי אמצעית ובמיומנות רבה. במסגרת עבודת החונכות, החונכים במכון גרין מקבלים הדרכה מקצועית קבועה. הקשר הנוצר בין החונך לבין החניך הוא, לעיתים קרובות, כה משמעותי עד כי הוא מתואר לא פעם כקשר שהתווה דרך, שהציל חיים, קשר שהפך להיות משענת בעתות מצוקה שליוותה אותו גם בהמשך דרכו העצמאית.