חפש
תאם פגישה
03-648-0662 03-648-0662

ד"ר אורית ארז רייסמן

 

פסיכותרפיסטית ממוקדת מוסמכת עם התמחות בפסיכותרפיה מסוג EDT*.

מומחית לפסיכותרפיה בתנועה, טיפול בחרדות, מצבי רוח ושיווי משקל, ליקויי למידה, קשב, קשיים חברתיים, קשיים בתפקודים ניהוליים, פסיכותרפיה-חינוכית ופסיכומוטוריקה.

לד"ר ארז ניסיון רב של 27 שנה בטיפול, בייעוץ ובהדרכה של הורים לילדים עם הפרעות קשב, לקויות למידה, קשיים חברתיים ובעיות התנהגות. מוכרת על-ידי קופת חולים לאומית כמטפלת בתנועה.

מרצה לחינוך ולתנועה וחינוך מיוחד במכללת סמינר הקיבוצים, מכללת וינגייט וסמינר לוינסקי, מדריכה פדגוגית של סטודנטים עם צרכים מיוחדים בבית הספר לאמנויות התנועה והמחול. 13 שנה עורכת מחקרים בתחום הפסיכו-ביולוגיה באוניברסיטאות תל אביב וחיפה, בשיתוף עם בתי החולים "גהה" ו"לב השרון".

ד"ר ארז ניהלה מסגרות חינוכיות לילדים ונערים עם צרכים מיוחדים: מועדון טיפולי מטעם השירות הפסיכולוגי של תל אביב ומשרד החינוך, שימשה כמנהלת בית-ספר תיכון לנערים עם הפרעות קשות בהתנהגות וניהלה את מערך השתלמויות המורים במרכז ההדרכה הארצי להכשרת מורים בחינוך המיוחד.

 

גישת הטיפול  הממוקד הדינמיEDT Experiential Dynamic Therapy ),מאפשרת התמודדות עם בעיות קליניות מורכבות בזמן יחסית קצר. טיפול זה מסייע הן בסילוק הסימפטומים והן בשיפור היכולת הבינאישית. המטפל משקיע מאמץ רב לגייס את המטופל להיות שותף לתהליך הטיפולי ברמת היכולת הכי גבוהה שלו, תוך הדגשת היחסים האמיתיים והברית הטיפולית. במקביל לחוויה הרגשית, חשובה גם התובנה הקוגניטיבית, הנעשית באמצעות פירושי קישור, בין דפוסי התנהגות בעבר ובהווה. מוטיבציית המטופל מתבטאת בהכרה שיש לו בעיה ושהוא רוצה להבין את מקורה תוך כדי יצירת קשר אקטיבי בין המטפל למטופל. מטרת הטיפול היא, לעזור למטופל להכיר את הכאב הכרוני ממנו הוא סובל, לפתח כלים יעילים להתמודדות עימו ולצמצם את הפגיעה שלו באיכות חייו. גישה זו מתאימה גם לטיפול בילדים ולהדרכת הורים.