חפש
תאם פגישה
03-648-0662 03-648-0662

נעמה יאיר

עובדת סוציאלית קלינית - M.S.W - אוניברסיטת חיפה. 

עוסקת בטיפול בילדים, מתבגרים ומבוגרים. 

במסגרת עבודתי טיפלתי במקרים של פוסט טראומה, מיקרים של דיכאון וחרדה,  משברי חיים, בעיות משפחתיות וזוגיות.

טיפלתי במתבגרים עם הפרעות קשב, מתבגרים הנמצאים בסיכון וכמו כן עשיתי הדרכות הורים.

טיפלתי בילדים עם בעיות רגשיות והתנהגותיות בתוך המסגרת הבית ספרית, ביחד עם הצוות החינוכי.  

 

בשנים האחרונות טיפלתי במרפאות שונות של בריאות הנפש. העבודה שם חשפה בפניי עולם מופלא של ידע ולמידה שנמשכת עד היום, ותמשך עוד שנים רבות. התחדדה אצלי ההבנה כי  המפגש הטיפולי הוא מפגש הנוצר בראש ובראשונה בין שני אנשים. מכל מפגש למדתי, והתחזקה בי המשיכה והתשוקה למקצוע ולתחום. אני מאמינה כי קשר ייחודי זה שנוצר בין המטפל ולמטופל והוא הכלי המקדם שינוי בתוך התהליך הטיפולי.

הפנייה לטיפול היא בחירה אמיצה. יש בה  אמירה משמעותית של "אני רוצה שינוי", לצד רצון או דחף להבין ולברר מה אנו חווים ומרגישים, לנוע אל עבר התפתחות אישית ורגשית.  

הטיפול נעשה באמצעות הדיבור. יש בו הזמנה לעורר את המטופל לחשיבה והתבוננות פנימית אחרת. אני פועלת מתוך התפיסה כי הידע נמצא אצל המטופל ועל כן זהו מסע אשר יתעצב באופן ייחודי לו. אני נמצאת שם, להקשיב, ללוות, להאיר חלקים חבויים שקשה לגעת בהם.
השיחה הטיפולית היא הקשבה אחרת משיחה חברתית, ישנה הקשבה למה שנאמר כמו גם למה שלא נאמר, ניסיון לנסח ולדייק בייחוד  את מה שקשה לנו לנסח.

זהו תהליך שלא קל לעשותו ונדרשים עבורו אנרגיות וכוחות רבים. גם לשם כך אני נמצאת שם. התהליך יעשה באופן קשוב מאוד לצרכיו ובהתאם קצב האישי של המטופל. יש לתת את הזמן לתהליך להבשיל ולקרות. לכל אחד יש את הקצב והזמן שלו.