חפש
תאם פגישה
03-648-0662 03-648-0662

תמר ברק

קטגוריות נוספות: גישור

 

תמר ברק, עו"ד מגשרת   

חברת לשכת עורכי הדין בישראל, משנת 1998. מאז עוסקת בגישור בלבד.

שותפה במרכז הגישור  "מלמד, ברק -  יישוב סכסוכים" - מרכז לישוב סכסוכים בדרכים חילופיות.

מגשרת בגישורים מתחום המשפחה- גירושין, הסכמי ממון, ירושות ועסקים משפחתיים.

מנחה מגשרים ומלמדת קורסים וסדנאות בגישור ומו"מ.

יועצת ומדריכה מגשרים בתכנית "מהו"ת" – תוכנית הפיילוט של הנהלת בתי המשפט בנושא גישור חובה.

הייתי ממייסדיה וחברת הנהלתה של - "עמותת מגשרי ישראל " (ע.ר.), ויו"ר ועדת ההשתלמויות של העמותה. חברה בוועדת הגישור בלשכת עורכי הדין וממקימי "גומא – המרכז הישראלי לגישור".

 

על הגישור

משבר

יחסי הגומלין השוררים בין יחידים, תאגידים וגופים ממלכתיים, אשר באופן רגיל מניבים שיתוף פעולה, הפריה הדדית וניצול משותף של משאבים לתועלת הצדדים המעורבים, עלולים, לעיתים, להשתבש עקב אי הסכמות ברמות שונות וחילוקי דעות מסוגים שונים. מערכת גומלין כזאת שהשתבשה או עורערה עקב מחלוקת מסוג כלשהו ניתנת לטיפול בעת משבר באמצעים שונים ומגוונים. טיפול נכון במשבר עשוי למנוע נתק מוחלט והרס הדדי של הצדדים.

הטיפול במחלוקת יכול שיעשה על ידי הצדדים עצמם או באמצעות גורם חיצוני ניטראלי.

גורם חיצוני זה יכול שיהיה בעל סמכות הכרעה במחלוקת (בית משפט או בורר) והצדדים מתחייבים לבצע את הכרעתו (פסק דין או פסק בורר) כלשונה ויכול שיהיה זה גורם חיצוני ניטראלי, אשר תפקידו אינו להכריע, אלא, לסייע בגיבוש פיתרון יעיל וישים למחלוקת שבין הצדדים כדוגמת מודל הגישור.

 

 הליך הגישור

משזיהו הצדדים כי נתגלעה ביניהם מחלוקת ובחרו הם בדרך של יישוב המחלוקת תוך שיתוף פעולה באמצעות גורם חיצוני ניטראלי, עומדת בפניהם האפשרות להביא הסכסוך בפני מגשר.

גישור הינו הליך בו באמצעות כלים בהם משתמש המגשר, בודק הוא את האינטרסים, הצרכים, אופציות ואלטרנטיבות והנסיבות הקשורים לצדדים ולמחלוקת, מתוך מטרה לפתור את המחלוקת באופן אשר יטיב

עם שני הצדדים גם יחד תוך הצבת דרכים פרגמאטיות וריאליות ובהסכמתם המלאה של הצדדים המעורבים.

שלא כהליך משפטי או בוררות שסופם הכרעה במחלוקת על ידי גורם חיצוני, הליך הגישור מאפשר לצדדים לעצב בעצמם, בסיוע המגשר, את הפיתרון אשר לדעתם ישרת באופן הדדי את האינטרסים והצרכים שלהם.

זאת ועוד, בהליך שסופו הכרעה (ע"י שופט או בורר) נבדקת מערכת הגומלין כפי שהייתה בעבר, וכפועל יוצא מכך יהיה הפיתרון מצומצם לטווח שבין עמדות הצדדים כפי שהוכחו במסגרת ההליך. לעומת זאת, בהליך הגישור נבחנים האינטרסים האמיתיים של הצדדים גם לגבי ההווה והעתיד, תוך ראיה כוללת של מערכת היחסים ביניהם ושימוש בפתרונות יצירתיים אשר יעוצבו במשותף.

 

השירות

מכון גרין לפסיכולוגיה מתקדמת מציע ללקוחותיו שירותי גישור בתחומים מגוונים.

גישור הינו כלי אופטימאלי לניהול משבר בעל עוצמות רגשיות גבוהות, אשר מערכת היחסים הנמשכת בין בעלי העניין הינה אינהרנטית לסכסוך.

אי לכך, זוגות במשבר נישואין, זוגות לקראת ביסוס יחסי זוגיות המבקשים למנוע מחלוקות עתידיות, חברות משפחתיות שנקלעו למשבר, הינם כאלה אשר ניהול המשבר באופן נכון ומקצועי יכול להועיל להם מאוד.